Je browser is verouderd en geeft deze website niet correct weer. Download een moderne browser en ervaar het internet beter, sneller en veiliger!

Syn in Kado: een nieuw initiatief

Pop-up winkel 'Syn in Kado' opent vrijdag 13 september officieel haar deuren in het centrum van Dordrecht, aan het Statenplein 145-146. Deze feestelijke opening is een bijzonder moment. Niet alleen voor de cliënten van Syndion die er werken, maar ook voor iedereen die betrokken is bij dit unieke project. De officiële opening vindt plaats tussen 10.00 en 11.00 uur en belooft een gezellige en feestelijke start te worden met hapjes, drankjes en een speciale openingsaanbieding.

'Syn in Kado' is ontstaan uit een mooie samenwerking die tot stand kwam tijdens de jaarlijkse Beursvloer, georganiseerd door Stichting MBO Dordrecht. Op deze beursvloer worden bedrijven en maatschappelijke organisaties aan elkaar gekoppeld om de Dordtse samenleving een beetje mooier te maken.

Marije Soethout, jobcoach bij Syndion vertelt: ,,Tijdens deze beurs ontmoetten wij M. Janssen van Holtburgh Real Estate. Ons idee was in eerste instantie om een etalage te krijgen om de producten van Syndion zichtbaar te maken. Maar dit groeide al snel uit tot een groter plan: een echte pop-up winkel! Dankzij de steun van Holtburgh hebben wij nu een prachtige winkelruimte tot onze beschikking tot eind december, waar we elke vrijdag de zelfgemaakte producten van cliënten van Syndion verkopen.”

Een winkel met een bijzonder verhaal

Wat 'Syn in Kado' zo bijzonder maakt, is dat de producten in de winkel niet alleen door cliënten van Syndion worden gemaakt, maar nu ook door hen worden verkocht. De voldoening die ze ervaren wanneer een klant hun werk koopt, zorgt voor enorme trots en blijdschap. Elke verkoop vertelt een verhaal en zorgt voor een glimlach bij zowel de makers als de kopers. Bovendien dragen we met dit initiatief bij aan duurzaamheid: buurtbewoners brengen oude spullen die de cliënten opknappen en weer verkopen.

Naast de verkoop van producten, biedt de winkel cliënten van de dagbesteding de mogelijkheid om nieuwe vaardigheden op te doen. Marije: ,,Zo werken we samen aan persoonlijke ontwikkeling, met als doel zelfstandiger te worden in het uitvoeren van winkelwerkzaamheden. Dit maakt 'Syn in Kado' meer dan alleen een winkel; het is een plek van groei, ontwikkeling en verbinding.”

Unieke producten, gemaakt met liefde

In de winkel wordt een breed scala aan producten verkocht, allemaal handgemaakt door cliënten van Syndion op verschillende locaties. Denk aan keramiek en mozaïek van de Noorderkroonstraat, houten speelgoed en poppenbedjes van Naald en Daad, handgemaakte snijplanken en vogelhuisjes van Houtnijverij, en prachtige kaarsen van het NAH-centrum. Alles is met veel liefde en zorg gemaakt, en dat maakt elk product uniek.

Samenwerking en betrokkenheid

Dit project zou niet mogelijk zijn zonder de betrokkenheid van verschillende partners, vertelt Marije. ,,Naast Holtburgh Real Estate, hebben we veel steun ontvangen van Kringloop Opnieuw & Co, die de winkelinrichting heeft verzorgd, en Koffiecorner Hartje Stad, die ons meubels heeft geschonken. Het netwerk van Syndion en haar medewerkers zorgde voor de verdere aankleding, met spullen variërend van kopjes tot lampen.”
 

Terug naar het overzicht