Syndion. Doen we samen.

Meer mogelijk dankzij vrijwilligers

Emiel, Kim, Roderick, Irene, Alexander en Marco werken bij bakkerij Syn in Zoet in de bakkerij en de winkel. De vrijwilligers die in de winkel én de bakkerij meehelpen zijn voor hen onmisbaar. ,,Wij zijn heel erg blij met onze vrijwilligers. De bakkerij met winkel is een bedrijfsmatig leerwerkproject, daar kunnen wij wel wat extra handen en aandacht gebruiken!”

,,Aan het einde van het jaar is het altijd extra druk in de bakkerij en de vrijwilligers komen dan graag extra werken. De vrijwilligers hebben meer tijd waardoor ze één op één met ons kunnen werken, dat is erg fijn,” vertelt Kim. Roderick vult aan: ,,Wij zijn blij met onze begeleiders hoor! Maar zij zijn ook heel druk: ze begeleiden meerdere cliënten en daarnaast hebben ze ook nog allerlei andere werkzaamheden. Daarom is het heel fijn dat de vrijwilligers er zijn. Zij kunnen ons net even iets meer aandacht geven en werken ook erg hard mee.”

Irene vertelt trots dat ze heel blij is met de winkelvrijwilligers. Deze vrijwilligers  werken met een cliënt één op één in de winkel bij de bakkerij. Deze vrijwilligers maken de winkel bij bakkerij Syn in Zoet mogelijk. Één van de vrijwilligers geeft zelfs speciale winkeltrainingen. Irene: ,,Ik heb veel geleerd van haar. Omgaan met de kassa, inpakken, stickeren en etiketteren, de goede datum op verpakkingen plaatsen, maar ook hoe ik de winkel moet schoonhouden en bijvullen.”
,,Ik heb geleerd hoe ik met de kassa moet werken en met geld. Dat kan ik niet alleen; ik heb iemand nodig die mij daarbij helpt. Ze heeft mij met de winkeltraining geleerd hoe ik klanten moet helpen,”vertelt Emiel.  Als Marco wordt gevraagd waarom hij zo blij is met de vrijwilligers steekt hij een dikke duim omhoog. Met een grote lach op zijn gezicht zegt hij: ,,Ze helpen goed hoor. Ze leren mij vriendelijk zijn tegen de klanten.”

Vrijwilligers zijn onmisbaar voor een locatie als de bakkerij. ,,We zijn onze vrijwilligers dan ook zeer dankbaar voor al het werk dat ze doen”, vertelt begeleidster Elvira. Dankzij de vrijwilligers kan bakkerij Syn in Zoet net dat beetje extra service leveren. Die extra service levert vervolgens nog meer klanten op. Die klanten zijn hard nodig om de bakkerij draaiende te houden. ,,Onze bezorgvrijwilliger is bijvoorbeeld erg belangrijk”, vertellen Kim en Emiel. ,,Omdat hij er is kunnen we nu producten bezorgen bij onze klanten.”

Begeleider Elvira legt uit dat vrijwilligers het cirkeltje rond maken. ,,Zonder winkel en bezorgservice geen klanten, en dus geen werk. Werk is nodig, want zo kunnen we de cliënten vaardigheden aanleren. Ze kiezen er niet voor niets voor om bij een bakkerij te werken.”

Buiten dat de bezorging een mooie service naar de klanten toe is, is het voor cliënt Roderick ook een leuke taak. ,,Ik vind het fijn om mee te gaan bezorgen, dan kan ik er ook even tussenuit. Het is heel leuk in de bakkerij hoor, maar het is ook fijn om af en toe even met de bezorger mee te gaan. Dan kom je ook zelf bij de klanten. Ik vind het leuk om te zien waar onze producten naar toe gaan.” Kim vult aan: ,,En het is ook heel handig dat de bezorger klusjes in de bakkerij en de winkel doet. Een lampje vervangen of een keukenkastje maken; hij draait er zijn hand niet voor om.”

In de bakkerij werkt een vrijwilliger die bakker is geweest van beroep. Hij draait iedere maandag de spritsen. Samen met een cliënt ‘zet’ hij degen. Het is belangrijk dat dit samen gebeurt. Zo leert de cliënt een recept lezen en goed afwegen. Belangrijke vaardigheden, want als het niet goed gaat mislukken de producten en kunnen ze niet worden verkocht.

Elvira: ,,Het is fijn als vrijwilligers meerdere jaren bij ons werken. Het is mooi om te zien dat ze de groei van de cliënt dan ook zelf zien. Ze bouwen echt een band op met elkaar.” Hoe belangrijk zo’n band is laat Alexander zien. ..Er was een vrijwilligster die hier wel 17 jaar heeft gewerkt. Ze heeft ook heel lang met Alexander samengewerkt. Ze heeft hem  daardoor heel goed leren kennen. Ze wist precies welke ondersteuning Alexander op welk moment nodig had.  Zij kon echt met hem lezen en schrijven.”

,,De meeste vrijwilligers zijn hier al vele jaren. We vinden het belangrijk om in onze vrijwilligers te investeren, ze werken echt een dag mee. Door een goede samenwerking tussen begeleiders en vrijwilligers zijn ze een heel welkome aanvulling op het team. Ze maken echt meer mogelijk. Werksfeer vinden we belangrijk, er moet een klik zijn tussen de begeleiders en de vrijwilliger, maar bovenal ook  met de cliënten”, sluit Elvira af.

We gebruiken cookies die nodig zijn voor een goede werking van onze website. Naast deze elementaire cookies zetten we analytische cookies in voor het verzamelen van statistieken zodat we onze website kunnen verbeteren. Klik hier voor meer informatie.